Jääkart sarja 2011, ilmoittautuneet joukkueet ja pistetilanne

Pisteet ovat virhepisteitä
Ice super
JoukkueNroKaptMoottoriRunkoJäsenet LprKotLahHkiKotYht
Super Albatross 2 Vadim Davydov Rotax Max PetroKart Vadim Davydov, Getman Yakovlev, Vladimir Lezhnev 20 42 17 30 24 133
Alta Vastaajat 50 Sami Mielonen Rotax Max Petrokart Sami Mielonen, Jenna Kaartinen 42 39 47 12 29 169
Karelia Karting team 96 Denis Mayaus Easy-125 Petrokart Denis Mayaus, Viktor Divak 20 48 30 39 44 181
Masters 51 Henri Hiltunen Rotax Max PetroKart Henri Hiltunen, Atte Haakana 29 47 55 24 80 235
Petrokart 55 Dmitry Abulian Rotax Max Petrokart Dmitry Abulian, Mikhail Popkov 30 81 53 42 27 235
KRT 25 Philipp Kuporov ? ? ? 34 58 100 56 32 280
Petrokart II 52 Alexey Deptyanev Rotax Max Petrokart Alexey Deptyanev, Sergei Muzulev 17 63 58 80 80 288
Neva Ring Twins 53 Mikhail Konovalov Rotax Max PetroKart Mikhail Konovalov, Leonid Lesin, Gagen Vsevolod 29 76 39 72 80 296
Petrokart III 44 Vladimir Sinitsyn Rotax Max Petrokart Vladimir Sinitsyn 60 100 78 80 60 378
Ice Wolves 54 Alex Gobulev Rotax Max Petrokart Alex Gobulev, Dimitriy Moiseev 60 100 76 80 80 396
Lpm-Siirlahti 77 Evgeni Solyanko Raket-120 Pietari Evgeni Solyanko, Roman Solyanko, Ivan Lukin 43 100 100 80 80 403
Standard
JoukkueNroKaptMoottoriRunkoJäsenet LprKotLahHkiKotYht
Salama 1 Henri Kauppi Parilla IcaJ Dino Super Saloon Henri Kauppi, Turo Salmi, Tomi Jääskeläinen 43 85 8 20 30 186
TNT 2 Tomi Komulainen Rotax Kosmic Tomi Komulainen, Nicholas Leva, Tomi Kaunola 18 78 31 80 30 237
TTR 40 Tero Toikka Rotax SwissHutless Tero Toikka, Riku Leinonen, Mika Leinonen 24 112 49 49 41 265
Riksraattori Racing Team 6 Marko Brofors Rotax Jr SwissHutless Niko Brofors, Sami Brofors, Teemu Perälä, Marko Brofors 42 98 72 35 44 281
Auraajat 96 Tuomas Nyyssönen Rotax Jesolo Tuomas Nyyssönen, Miika Rönn, Santeri Kallio 48 82 53 49 66 298
MPT-Racing 5 Mika Tiikkainen Rotax SwissHutless Mika Tiikkainen, Heikki Väisänen, Vesa Korhonen, Jere Nurmela, Topi Toikka 28 99 39 66 97 329
Professori Racing 4 Markus Värri Rotax SwissHutless Markus Värri, Rami Päärni, Juuso Pykäläinen, Mikko Kiviharju 50 89 51 78 74 342
Spin Doctors 69 Ville Heinonen Rotax Max SwissHutless Janne Jääskeläinen, Ville Heinonen, Riku Leviäinen, Mikko Ylämäki 38 116 110 90 44 388
Normi Racing Team 412 Petteri Hyvärinen Rotax Max SwissHutles Petteri Hyvärinen, Joonas Vanhala, Simo Raunio 90 95 110 94 93 482
Isät 100 ? ? ? Jouni Töyräs, Mika Grönberg 50 129 110 125 101 515
Pojat 80 Jouni Töyräs ? ? Jouni Töyräs, Leevi Grönberg 61 140 110 117 98 526
AAU Ice race team 8 Jouni Mäkelä ICA Jun Kouvolanlakritsi Dino Jouni Mäkelä, Roope Mäkelä 53 171 74 106 160 564
Laakso Racing 50 Lasse Laakso Kali Maxter MXA Lasse Laakso, Jimi Laakso 90 200 93 155 160 598
Soiva peli 31 Renny Peltola ? ? Renny Peltola, Veijo Nurmela, Simo Viipuri, Sergei Ananias 55 112 110 200 160 637
Paalajat Racing Team 16 Toimi Lehtiö Parilla Leopard Birel Toimi Lehtiö, Sami Redsven 90 149 69 200 160 668
MJL 86 Mika Louko Rotax Max SwissHutless Mika Louko, Jouni Mäkelä 59 168 110 200 160 697
Älämölö Racing Team 84 Esa Rokka Rotax Max Energy Esa Rokka, Kauri Pessala, Timo Lahti, Atte Lampinen, Sara Pessala 90 140 110 200 160 700
Karelia Karting Team XX Evgeniy Migunov Parilla Leopard Birel Evgeniy Migunov, Sergei Mylnikov 90 146 110 200 160 706
Team Tumpelo 32 Kristian Turpeinen Rotax EVO Intrepid Kristian Turpeinen, Marko Salokoski, Mika Ruohio, Tommi Sinkko 59 200 110 200 160 729
Jouko Harjula 186 Jouko Harjula ? ? Jouko Harjula, Jani Kytömäki 90 186 110 200 160 746
Junior
JoukkueNroKaptMoottoriRunkoJäsenet LprKotLahHkiKotYht
TTR 6 Toni Toikka Raket 85 Mevi Toni Toikka, Samu Korhonen 17 30 18 2 2 69
Korolkov 12 Danil Korolkov ? ? Danil Korolkov 5 19 50 60 30 164
DI 91 Daniel Ibragimov Raket 60 Gold Daniel Ibragimov 16 66 31 40 18 171
Koliev 61 Igor Koliev ? ? Igor Koliev 40 41 4 60 30 175
Lvov 17 Igor Lvov ? ? Igor Lvov 40 29 50 23 30 212
Sokol team 16 Eduard Dlin ? ? Eduard Dlin 23 70 50 60 30 238
Harjula 88 Markus Harjula ? ? Markus Harjula 40 64 50 80 30 269
Ponyrko 51 Dmitry Ponyrko ? ? Dmitry Ponyrko 15 70 50 80 30 271
Kuporov 71 Konstantin Kuporov ? ? Konstantin Kuporov 29 70 50 60 30 275
Karelia Karting Team 14 Aleksi Eskelinen Raket 85 Birel Aleksi Eskelinen, Ira Sidokova 30 70 50 60 30 276


Lappeenranta, 6 erää Standardissa ja Ice superissa, juniorissa 5 erää.
Max virhepisteet on :
Standard 15 * 6 = 90
Ice Super 10 * 6 = 60
Junior 8 * 5 = 40

Kotka 12 erää joka luokassa, 2 huonointa jätetään laskuissa pois.
Max virhepisteet on:
Standard 20 * 10 = 200
Ice Super 10 * 10 = 100
Junior 7 * 10 = 70

Lahti 10 erää joka luokassa.
Max virhepisteet on:
Standard 11 * 10 = 110
Ice Super 10 * 10 = 100
Junior 5 * 10 = 50

Vantaa 10 erää joka luokassa.
Max virhepisteet on:
Standard 20 * 10 = 200
Ice Super 8 * 10 = 80
Junior 6 * 10 = 60

Kotka 5. maaliskuuta - 10 erää joka luokassa.
Max virhepisteet on:
Standard 16 * 10 = 160
Ice Super 8 * 10 = 80
Junior 3 * 10 = 30

Säännöt 2011


teams.html viimeisin paivitys 8.3.2011