Jääkart sarja 2012, ilmoittautuneet joukkueet ja pistetilanne

Pisteet ovat virhepisteitä
Ice super
JoukkueNroKaptMoottoriRunkoJäsenet KotLahYht
Alta Vastaajat 50 Jenna Kaartinen Rotax Max Petrokart Jenna Kaartinen, Suvi Helkilinna, Kristian Rämä, Sami Mielonen 03737
Souz-96 96 Alexander Zolotar, Sergey Predry Rotax Max Petrokart German Yakovlev, Kirill Shapovalov 242044
Zolotar-Team 14 Alexander Zolotar Rotax Max Petrokart Alexander Zolotar, Sergey Peredry 242549
LPM Siirlahti 77 Evgeni Solyanko Rotax Max Petrokart Evgeni Solyanko, Roman Solyanko 242852
Salama 1 Henri Kauppi ĈZ 250 Petrokart Historic Henri Kauppi, Tomi Jääskeläinen 243761
Masters 51 Henri Hiltunen Rotax Max Petrokart Henri Hiltunen, Atte Haakana 244266
Dubkov-team 12 Sergei Dubkov Rotax Max Petrokart Sergai Dubkov, Maxim Semikin 244367
I-Max 54 Max Grigoreiv Rotax Max Petrokart Max Grikoriev, Bazarov Ivanov 245377
Standard
JoukkueNroKaptMoottoriRunkoJäsenet KotLahYht
Riksraattori racing team 6 Marko Brofors Rotax jr Swiss Hutless Marko Brofors, Niko Brodors, Sami Brofors, Teemu Perälä 152944
TNT 2 Tomi Komulainen Rotax Max Kosmic Tomi Komulainen, Nicholas Leva, Tomi Kaunola 184765
TTR 40 Tero Toikka Ica Jr parilla Swiss Hutless Santeri Kallio, Riku Leinonen, Tero Toikka 633194
Spin Doctors 88 Janne Jääskeläinen Rotax Max Swiss Hutless Ville Heinonen, Janne Jääskeläinen 504696
Kotkan Tulpat 165 Rasmus Markkanen Rotax Jr Sodi Samu Korhonen, Roope Markkanen, Rasmus Markkanen 7157128
Formula Talli 11 Jouni Töyräs Rotax Max Energy Jouni Töyräs, Mika Grönberg 6370133
Elecster Ice Kart Racing Team 2 5 Joni Paasivirta Ica jr, Vortex Birel Joni Paasivirta, Mikko Joela, Jani Karjula 7863141
A.D.H.D Racing (Aggressive Drivers Heavy Duty) 3 Vertti Sääskilahti Rotax jr Maranello Vertti Sääskilahti, Niko Peräkivi 8161142
Elecster Ice Kart Racing Team 1 4 Santtu Koskinen Ica jr, Parilla CRG Santtu Koskinen, Petri Sääskilahti, Jarkko Peräkivi 8569154
Black Rose Racing 115 Tuomas Halonen Rotax Max Maranello Tuomas Halonen, Toni Virtanen, Tero Ukkonen 10054154
JMR 57 Jouni Mäkelä ICA jun Tony Kart Jouni Mäkelä, Roope Mäkelä, Marko Mäkelä 13249181
Jäämiehet 16 Toimi Lehtiö Parilla Leopard Birel Toimi Lehtiö, Toni Suojärvi, Henri Kauppi 13274206
Hard Bones Racing Team 69 Jyri Malinen Parilla icaJ Dino Super Saloon Jyri Malinen, Joonas Keränen ja Henri Taivalantti 13281213
Energy Racing Team Finland Teemu Anttila Esa "Efgeni" Rokka Rotax Max Energy Teemu Anttila, Kauri Pessala, Esa Rokka, Saara Timonen, Juha Timonen 132112244
LipSu Racing feat. Keso Motorsport 33 Joni Suominen Rotax Max Swiss Hutless Joni Suominen, Teemu Keso 132112244
Junior
JoukkueNroKaptMoottoriRunkoJäsenet KotHkiLah
Monster 91 Mika Louko Parilla KF6 Gold Daniyal Ibragimov 32427
A.D.H.D Racing (Aggressive Drivers Heavy Duty) 12 Jarkko Peräkivi Raket 120 TopKart Niklas Peräkivi 22527
Jere Mikkilä Kart Racing 59 Jorma Mikkilä Vortex KF6 Ninar Proto Jere Mikkilä 352863
Albatros 2 94 Roman Koliev Parilla KF6 Parolin Roman Koliev 481765


Kotka, 12 erää joka luokassa. Max virhepisteet on: Ice Super 2 * 12 = 24, Standard 11 * 12 = 132, Junior 4 * 12 = 48
Lahti, 8 erää joka luokassa. Max virhepisteet on: Ice Super 9 * 8 = 72, Standard 14 * 8 = 112, Junior 5 * 8 = 40


Säännöt 2012


teams2012.html viimeisin paivitys 11.3.2012